0 232 332 03 80

SEO PAKETLERİMİZİ İNCELEYİNİZ.

araicon TEKLİF AL

0 232 332 03 80

Google Phantom 4 Algoritma Güncellemesi


Google çalışanları, Web sitelerin kalitesini ve kullanıcı deneyimini bir gömlek arttırmak adına çeşitli güncellemelerde bulundu. Bundan çok daha öncesinde Google Phantom Update olarak da bildiğimiz deneyim arttırmaya yönelik güncellemelere bir yeni versiyon daha eklendi. Yeni versiyonda Search Engine Optimization yani SEO yazılımları üzerinde ciddi bir değişikliğe gidilmese de, ara yüz ve bazı hataları iyileştirmeye yönelik güncellemeler getirildi. Bu güncellemelerin geneline ise “Google Phantom Update 4” kod adı verildi.

Google Phantom Algoritmasının temeli, içerik üreticilerin ve site yöneticilerinin temaya daha fazla hakim olması ve SEO adına yapılan yenilikçi iyileştirmelere dayanıyor. Phantom 4 Algoritması özellikle organik aramalarda site kullanıcılarının hareketlerini ve site içi kaynakların nasıl kullanıldığını inceleyerek sayfa kalitesini ölçmeyi ve sayfayı en üstlere taşımayı amaçlıyor. Güncellemeler halen daha devam etmekte, buna göre de Google Phantom Update 4 güncellemesi, Phantom Algoritmasını henüz tam sürüme kavuşturmuş değil.

Bir web sitesi düşünün, bu web sitesi kaliteli içerikler üretiyor, SEO’ya uygun olarak gereken düzenlemeleri yapıyor fakat hak ettiği yerlere gelemiyor. İşte Google mühendisleri tam burada, bu işe el atmak amacıyla Phantom Algoritmasını beta sürümünde olsa da faaliyete sokuyor. Özellikle Google Phantom 4 Algoritma güncellemesi, web sitelerin ve forumlarda kaliteli içeriği baz alarak, buna göre bir arama motoru optimizasyonu, yani SEO hizmetine yönelik geliştirmeler sunuyor. Günümüzde kaliteli sayılabilecek içerik sayısı oldukça azalırken, Google’ın böyle bir iyileştirmeye gitmesi gerçekten SEO ile ilgilenen birçok insan için faydalı olacaktır. Tabi geçmişten günümüze kaliteli içerik sayısı iyice azalırken, reklamların oranı da site üzerinde büyük yerler kaplamakta. İşte Google Phantom 4 Algoritma güncellemesi de tam burada, sitesinin her tarafını reklamlarla kaplayan yöneticiler için büyük bir tehlike oluşturmakta.

googleupdate

Phantom Algoritmasının güncellenmesi, günümüzde çok sayıda reklamın ve gözle görülemeyecek derecede az ve kalitesiz içeriğin bulunduğu site, blog, forum ve sayfa sahipleri için, artık büyük bir değişime gidilmesi gerektiğinin bir göstergesi. Google tarafından böyle kapsamlı bir güncelleme gelmişken, halen daha sahip olduğunuz sayfanın büyük bir kısmını azca kaliteli içerikler ve çokça gereksiz reklamla doldurmanız, Phantom Algoritmasına göre sayfanızın arama motorunda aşağılara çekilmesi için yeterli bir sebep. Bundan 10 – 15 seneye kadar geriye gitsek ve bir rastgele bir internet sitesini açsak karşılaşacağım görüntü ne olurdu? Eğer cevabınız “Anahtar Kelimeler!” ise doğru bildiniz! Eski usul web sitelerinde, neredeyse anahtar kelime görmemek imkansızdı, hatta arama motorları bu anahtar kelimelere göre optimize edilirdi. Tabi tahmin edeceğiniz gibi, tek tip anahtar kelimeler artık SEO için uygun görülmemekte. Anlatmak istediğimiz, anahtar kelimeler halen daha güncel bir şekilde kullanılmakta; fakat arama motoru optimizasyonu için tek başına yeterli olamamaktadır. İşte Google Phantom 4 Algoritma güncellemesi de tam burada “Anahtar Kelime” karmaşasının önüne geçiyor. Örneğin bu güncellemeden önce arama motoruna yazacağınız bir kelimeyle karşınıza çıkan sonuçlar arasında dağlar kadar fark olabiliyordu. İşte bu saçma sorun Phantom 4 ile mümkün mertebe ortadan kaldırıldı.

Phantom 4 Algoritma Güncellemesi ile ortadan kaldırılan diğer bir sorunda, sıkça karşımıza çıkan 404 hataları içeren sayfaların arama motorunu işgal etmesi. Bilindiği üzere küçük script eklentileri ve ufak yazılımsal sorunlar 404 hatalarına sebebiyet vermekte. Bu tür 404 hataları büyük oranda tekil hit ve site için organik trafiğin azalmasına neden olmaktadır. İşte Phantom 4 burada, her 404 hatası için hatanın bulunduğu siteyi arama motorunda bir alt satıra kaydırarak kalitesiz ve yazılım sorunları bulunan sitelerin, internet üzerinde yer işgal etmemesini sağlıyor.

Sonuç olarak Google Phantom 4 Algoritma güncellemesi, SEO uzmanlarının işini kolaylaştırmış durumda. Bunun yanında ise Phantom adı altında gelen bu sürekli güncellemeler, birçok kalitesiz ve gereğinden fazla reklam dolu sayfaların büyük oranda ziyaretçi kaybetmesine neden olacak. Eğer web sitenizin Phantom ağına yakalanmamasını istiyorsanız yapmanız gereken 3 basit adım var. Bunlardan ilki, sitenizin altyapı sorunlarını çözmek ve 404 gibi yazılım hatalarını halletmek. İkinci olarak, İçerikle alakası olmayan reklamları sitenizde barındırmamak.Uygulamanız gereken üçüncü ve son adım ise kullanıcıların hangi noktada problem yaşadığını tespit edip bu problemleri ortadan kaldırmak. Bütün bu adımların sonucunda Phantom algoritması sitenizi “kaliteli Sayfa” olarak algılayacak ve arama motorunda oldukça üst sıralara yerleşmenize olanak verecektir.

 

Yorumunu Yaz

ssl banka paypal turkcell vodafone avea visa

NEDEN ELİT SEO?

Kurumsal SEO Hizmetleri ( Arama Motoru Optimizasyonu ) Elit SEO Çalışmalarında % 100 ilk sayfa Garantisi verir.
SEO çalışmalarında Hiçbir Müşterimizden Şifre Bilgilerini Almıyoruz, Hacklink yöntemleri ile SEO çalışması yapmıyoruz.
Bütün çalışmalarımız SEO Hizmet Sözleşmesi ile Garanti altındadır.


ELİT SEO SERTİFİKALAR

seo sertifikaları

ELİT SEO - OFİS


857 Sokak, Salihağa iş Hanı No 3 Kat : 4 Daire 422

İzmir / KONAK

Email: info@elitseo.com

TEL: 0 232 332 03 80