0 232 332 03 80

SEO PAKETLERİMİZİ İNCELEYİNİZ.

araicon TEKLİF AL

0 232 332 03 80

Google seo kriterleri

Google seo kriterleri

Google SEO

Arama Motoru Optimizasyonu olarak Türkçeye çevrilen SEO, isminden de anlaşılacağı üzere arama motorları ile direk yakından ilgilidir. Dünya çapında arama motoru denildiğinde ilk akla gelecek olan isim Google olarak karşımıza çıkar. Sadece Seo teriminin anlamından yola çıkarak gelebileceğimiz bu noktada Google Seo başarısının ne kadar büyük bir öneme sahip olduğu anlaşılabilir.

Google Seo’da Başarı Sağlamak Zor mu?

Kavramların anlamları ile birlikte anlaşılması ve hedefin doğru analiz edilebilmesi durumunda Google Seo üzerinde başarı elde etmek zor değildir. Ancak bir takım bilgi birikimi, zaman, sabır ve güncel takip gerektirir. Google Arama Motoru algoritması üzerinde düzenli olarak değişimler gerçekleştirmektedir. Çünkü mevcut algoritmanın çözülmesi ile hilelerin de çok hızlı geliştiği gözlemlenmektedir. Google arama motorunun temel hedefi gerçek aynı zamanda doğru bilgileri sunan, içerik bakımından zengin ve ziyaretçisine aradığı sunumu gerçekleştirebilen siteleri ön plana çıkarabilmektir. Temel hedefimizin tüm bu unsurları kapsadığı taktirde Google Seo başarısı da beraberinde gelecektir. Belki Google algoritmasını öğrenen ve hileli bir şekilde ön sıralara yerleşen bir site kadar hızlı bir zamanda o konuma gelemeyeceksiniz. Ancak hedeflediğiniz noktaya geldiğinizde hile yaklaşımı sergileyen o siteyi orada göremeyeceksiniz. Çünkü Google algoritması gereği hızlı ve sahte yükselişi en kısa süre de fark edecek ve o siteyi ait olduğu alana gönderecektir. Hatta hileli sitelerin Google dizininden kaldırılma durumları da söz konusudur. O zaman bizler bu işi bilgili, sabırlı ve gerekli yolları takip ederek gerçekleştirelim.Google Seo nedir sorusunun anlamını idrak ederek başarı elde edelim. Bulunduğumuz yerden geriye düşme ya da Google indexlerinde yer alamama gibi sorunları yaşamayalım.

Google Seo Adına Yapılan En Yaygın Hileler

Değerli okuyucularımızla paylaşacağımız bu en yaygın kullanılan hileler kesinlikle bir teşvik amacı oluşturması adına değildir. Tam tersi olarak bu hilelere başvurmanız sonucunda yaşayabileceğiniz zorlukları da belirteceğiz ki böyle bir riski alternatif olarak görmenizin doğru olmadığını anlatabilelim.

 • Gölge Alan Adı Oluşturmak: Kullanıcıları başka bir siteye yönlendirerek hit kazanma çabalarına gölge alan adı denilmektedir. Aldatıcı çözüm yollarından biri olan bu uygulamada paravanın arkasında olan siteler ve gerçek hite sahip tek bir site vardır. Google algoritma yapısı bu durumu anında fark edebilme özelliğine sahiptir. Google, böyle bir durumda belki bir süre zaman tanır, ama kaçınılmaz son olarak, kendi dizinlerinden tüm söz konusu olan siteler tamamen çıkartılır.
 • Yanlış ve/veya Hileli Köprü Oluşturmak: Gölge alan adı aldatmacasında olduğu gibi burada da bir siteye hit kazandırabilme çalışması vardır. Ancak başvurulan yol sahtedir. Çünkü metin içerisinde bahsi geçen isim başka iken linkten çıkan (köprü oluşturulan internet sayfası) bambaşka ve konu ile ilgisizdir. SEO Google algoritmasının böyle bir durumu da gözden kaçırma gibi bir ihtimali yoktur. Tespiti ile birlikte söz konusu sitenin popülerliği ani çıkış ile birlikte ani düşüş yaşayacaktır.

 

Google Seo İçin Temel Kriterler

Google seo için temel kriterler bu yazımızda sadece başlıklar halinde paylaşılacaktır. Her biri ayrı ayrı ele alınması gereken ve detaylı konular olması sebebi ile diğer yazılarımızdan ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Google seo kriterleri temel olarak aşağıdaki konuların birleşiminde oluşur.

 • Domain adının doğru seçimi,
 • Domainin yaşının büyük olması,
 • Web sitenin aktif olduğu zaman dilimi,
 • Web site tasarımının uygun olması,
 • Sitede kullanılan kodlarda hata olmaması,
 • Sitenin çekebildiği organik ziyaretçi sayısı,
 • Sayfa içindeki link yapılarının doğru belirlenmiş olması,
 • Sayfa dışı kullanılan linklerin uygunluğu,
 • Hosting firmasının güvenirliliği ve kesintisiz hizmet sunabiliyor olması,
 • Site başlığı, açıklaması ve anahtar kelimeleri gibi tanıtım içerikli unsurların doğru belirlenmiş olması,
 • Kategori isimlerinin doğru belirlenmiş olması ve kategorilerde yer alan içeriklerin ismi ile yakından ilgili olmasıdır.

Yorumunu Yaz

ssl banka paypal turkcell vodafone avea visa

NEDEN ELİT SEO?

Kurumsal SEO Hizmetleri ( Arama Motoru Optimizasyonu ) Elit SEO Çalışmalarında % 100 ilk sayfa Garantisi verir.
SEO çalışmalarında Hiçbir Müşterimizden Şifre Bilgilerini Almıyoruz, Hacklink yöntemleri ile SEO çalışması yapmıyoruz.
Bütün çalışmalarımız SEO Hizmet Sözleşmesi ile Garanti altındadır.


ELİT SEO SERTİFİKALAR

seo sertifikaları

ELİT SEO - OFİS


857 Sokak, Salihağa iş Hanı No 3 Kat : 4 Daire 422

İzmir / KONAK

Email: info@elitseo.com

TEL: 0 232 332 03 80