0 232 332 03 80

SEO PAKETLERİMİZİ İNCELEYİNİZ.

araicon TEKLİF AL

0 232 332 03 80

SEO Link İnşası


Arama motorları ( Google – Bing – Yahoo- Yandex ) bir siteden başka bir siteye verilen linki (backlink) olarak görür ve bu şekilde kabul eder. Eğer bu Link inşası karşılıksız olarak ekleniyorsa siteniz arama motorlarında daha önemli bir yere sahip olacaktır.

Daha önceki Algoritma güncellemesinden önce SEO da en büyük kuralların başında Pagerank değerleri yüksek sitelerden ne kadar fazla Link ( Backlink) alırsanız o kadar hızlı ilk sayfaya gelirsiniz mantığı vardı. Aslında doğruydu 2014 yıllarına kadar pagerank değerleri yüksek sitelerden alınan backlinkler SEO çalışmalarında ciddi bir öneme sahipti. hatta 2014 den biraz daha geriye gittiğimizde Kopya içerik ile dolu, kalitesiz sitelerden dahi alınan linkler SEO ya etki ederken 2014 ve sonrasında başta Google olmak üzere bir çok arama motoru Sıralamaların Algoritmaları ile ilgili değişikler için ciddi bir güncellemeye gitti.

Google Panda ve penguen güncellemeleri özellikle Kopya içerik ile yükselmeyi hedefleyen siteler için geliştirilmiş ve daha iyi bir kullanıcı deneyimini sonuçlarda göstermek için geliştirilen bir güncellemeydi. Bu yüzden SEO çalışmalarında EMD güncellemesi Panda penguen güncellemesi ve Hummingbird güncellemesi harika bir yere sahiptir.

2014-2015 SEO çalışmalarında kalitesiz içerik ve Kopya içerik ile SEO da başarılı olamazsınız, illegal ve size fayda sağlamayacak sitelerden Alınan backlinkler size uzun vadede yarar sağlamayacaktır.

Backlink aldığınız sitelerin kalite değerlerini orjinal içerik olup olmadığını kontrol edebilir, Linklerinizi bu şekilde elde tutabilirsiniz.
Backlink çalışmalarına Etki eden faktörler nelerdir?

Domain yaşı : SEO çalışmalarında belkide en önemli kurallardan bir tanesi Sitenin Domain yaşıdır, Bir sitenin domain yaşı ne kadar yüksek olursa sizin için o kadar iyidir. Örneğin Sizin web sitenizin domain yaşı 4 ay, sizin Backlink alacağınız sitenin Domain yaşı 1 yıl ve üzeri olursa Kaliteli bir Backlink almış olursunuz.

Alaka düzeyi : Eğer bir Rent a car işi yapıyorsanız, Alacağınız backlink rent a car sektörü ile ilgili olursa daha fazla değere sahip Link almış olursunuz. Rent a car siteniz için gidip de yemek firmasından Link almak size pek fazla bir yarar sağlamayacaktır.

Sayfanın otoriter gücü : Link Aldığınız site otoriter, google tarafından seviliyor ise buradan link almak süper bir iş olmuş olur, örneğin Hürriyet gibi bir yerden teknoloji yada sektörünüzü ilgilendiren bir alandan tanıtım yazısı içinde Link almak epey bir olumlu olacaktır.

link Farklılıkları : backlink alırken mutlaka Linkleri çeşitlendirin, tek tip almak, yapay site bağlantıları politikasına takılabilir, özellikle Nofollow – Dofollow PDF Link video Link gibi site isminde yada URL Backlink olarak Link alın.

Web Master tools : site yönetici araçlarından mutlaka aldığınız Linkleri kontrol edin, Anti puan veren değersiz linkleri mutlaka ret etme aracı ile ret edin.

Unutmayın : SEO süreklilik isteyen bir çalışmadır. Bu yüzden web siteniz ile sürekli ilgilenmeniz gerekiyor.
Bir sonraki yazımızda kaliteli Link inşaası için örnek çalışmalar yapacağız takip etmeye devam edin.

Yorumunu Yaz

ssl banka paypal turkcell vodafone avea visa

NEDEN ELİT SEO?

Kurumsal SEO Hizmetleri ( Arama Motoru Optimizasyonu ) Elit SEO Çalışmalarında % 100 ilk sayfa Garantisi verir.
SEO çalışmalarında Hiçbir Müşterimizden Şifre Bilgilerini Almıyoruz, Hacklink yöntemleri ile SEO çalışması yapmıyoruz.
Bütün çalışmalarımız SEO Hizmet Sözleşmesi ile Garanti altındadır.


ELİT SEO SERTİFİKALAR

seo sertifikaları

ELİT SEO - OFİS


857 Sokak, Salihağa iş Hanı No 3 Kat : 4 Daire 422

İzmir / KONAK

Email: info@elitseo.com

TEL: 0 232 332 03 80