0 232 332 03 80

SEO PAKETLERİMİZİ İNCELEYİNİZ.

araicon TEKLİF AL

0 232 332 03 80

SEO Nedir?


SEO ( Search Engine Optimization ) Kısaltmasından Oluşan Türkçe Anlamı ile Arama Motoru Optimizasyonudur, Web Siteniz için Belirli bir Anahtar kelimede yada ürünlerde Aramalarda ilk sayfaya gelmesi için yapılan bir dizi çalışmanın adıdır. Türkiye de bir çok SEO uzmanı, SEO Hizmeti yada SEO ile ilgilenen firmalar tarafından, web sitenizi arama motorlarında yükseltmek için çeşitli SEO taktikleri kullanmaktadırlar. iyi niteli bir SEO cu çalışmalar sonucunda sitenizi iyi bir konuma getirebilir. iyi niyetli olanlar kadar bilinçsizce yapılan bir SEO sitenize zarar vermenin yanı sıra sizi sekteye uğratacak bir çok etkide de  bulunabilir.

SEO ciddi bir iştir ve Mutlaka Kurumsal Destek alınmalıdır, Türkiye de En çok Kullanılan Arama Motorlarının başında şüphesiz ” Google ” gelmektedir, dolayısı ile bir çok web site sahibi Google SEO diye de tabir etmektedir. Arama Motorlarında yükselmek için bir çok araç vardır. Bunların başında web sitenizin alan adından daha büyük, Pagerank ( Google değeri ) olarak yüksek sitelerden Link almaktan geçer, Bir çok kişi Yahoo tarafından hazırlanan ASK and Questions sistemlerini cevaplayarak Sitelerini referans göstererek SEO çalışması yapıyordu, Ancak Google zamanla panda ve penguen güncellemesinden sonra etkilerini yavaş yavaş kaybetmeye başladı.

SEO kelimesini, Search Engine Optimizations, un baş harflerinden almaktadır. Türkiye de ve Dünyada en çok kullanılan arama motoru şüphesiz google dır, Bu yüzden Google SEO,Google SEO ayarları gibi terimleri çok fazla duyarsınız. Sadece kendi sektörünüzde bile milyonlarca sitenin var olduğunu düşünürseniz, ve bu Milyonlarca site arasından sıyrılıp, google aramalarında ilk sayfaya gelmek isterseniz, Google tarafından hazırlanan SEO kriterlerine mutlaka uymalısınız.
Türkiye ve Dünyada SEO, iki Ana kategori altında toplanmıştır. Black hat SEO, White Hat SEO, Black Hat SEO, Google kriterlerine aykırı ve uymayan bir SEO çalışmasıdır. örneğin farklı bir web site sahibinin izni olmadan sitesini Hacklayıp eklediğiniz gizli Link Black hat SEO kavramına girmektedir. Yada bir Bot – SEO Programı aracılığı ile web sitesine sahte hit göndermek, Google aramalarında otomatik sorgu yapmak gibi hileli yöntemlerin bütünü Black hat SEO kavramına girmektedir.

 

Bizler daha çok White hat SEO, yani etik SEO diye de tabir edilen bir SEO yu sizlere anlatacağız. Google SEO kriterlerine uyan, olumlu davranışlar sergileyen çalışmaların bütünü etik SEO dur,

SEO nedir ve nasıl yapılır kavramını incelerken gerçek sektörler üzerinden gidersek, çok daha iyi anlayabilirsiniz. Örneğin bir inşaat sektörünüz var ve büyümeniz gerekiyor, yanınızda 100 adet çalışan ve Türkiye de 3 adet şubeniz var, çalışan ve şube sayınızı artırmak için, sizden daha güçlü marka olmuş bilinen bir firmanın size referans olmasını istemeniz halinde istediğiniz hedefe ulaşabilirsiniz. örneğin sabancı gibi bir firmanın size referans olması firmanızın büyümesine yetecektir.

fakat siz gidipte Mahalle bakkalından referans alırsanız, hem büyüyemez, hem de kurumsal imajınızı olumsuz yönde etkileyebilirsiniz.

işte web siteleri de böyle çalışır, 1 yıllık olan bir siteniz, gidipte 1 ay önce açılmış bilinmeyen kimsenin ziyaret dahi etmediği yerden Link ( Backlink) yani referans alırsa, siteniz yükselmek yerine daha da gerileyecektir.

fakat web siteniz Milliyet – Hürriyet gibi dev sitelerden Backlink yani referans alırsa olumlu anlamda yükselecektir.

Backlink A siteninin B sitesine verdiği bir bağlantıdır. Linktir, ister Anahtar kelime üzerinden Backlink alın, isterseniz web sitenizin ismi ile bir bütün olarak aldığınız Backlinki işaret eder.

Peki SEO çalışması nasıl yapılır?

SEO çalışması her şeyden önce Alan adı Domain ile başlar, Mümkünse Google aramalarında çıkmak istediğiniz Anahtar kelime ile domain uyuşsun, yani Domainin içinde çıkmak istediğiniz Anahtar Kelimeyi geçirmeye çalışın, Örneğin çiçek kelimesinde çıkmak istediğinizi düşünürsek, cicekdunyasi.com, ciceksepeti.com gibi Alan adlarını örnek alabilirsiniz.

Daha önce aldığınız, yıllanmış bir domain ( Alan adı) varsa, Anahtar kelime, başlık, açıklama gibi kavramlara dikkat edin, istediğiniz anahtar kelimeyi başlık açıklama gibi alanlarda mutlaka kullanın.

SEO uyumlu web siteleri konusunda dikkat edin.

Eğer web siteniz SEO uyumlu değilse, dışarıdan referans yani Backlink almanız bir işe yaramayabilir,

SEO uyumlu web tasarımda nelere dikkat etmelisiniz,

Artık teknoloji Mobil kullanım oranını her geçen gün daha çok artırmaktadır, Bu yüzden Mutlaka Mobil uyumlu responsive olmasına dikkat edin.

WordPress, Diğer özel yazılımlara göre daha hızlı index alan bir sistemdir, Bu yüzden WordPress tabanlı siteleri tercih edebilirsiniz.

Sitenizde kullandığınız resimlerin,yazıların ve içeriklerin orjinal, yani kendi sektörünüze ait olmasına özen gösterin, Kopya içerik google tarafından spam olarak algılanmaktadır. Bu yüzden her zaman Orjinal kaynaklar kullanın.

web siteniz için Hosting seçimini iyi yapın, çok fazla kapanan site,google arama dizinlerinde listelenmez, SSD diskli %99 uptime garantisi veren firmaları tercih edin.

Site içi Optimizasyon bittiğinde Sosyal Medya hesapları açın.

Açmanız gereken Sosyal Medya hesapları :

Facebook, Twitter, Google Plus, Linkedin, ve Linkedin sayfa, pinterest

Sosyal Medya web sitenizin omurgasıdır, olmazsa olmaz en önemli bir dış SEO çalışmalarından bir tanesidir.

web sitenize girdiğiniz içerikleri belirli aralıklarla açmış olduğunuz Sosyal Medya hesaplarında paylaşın. Google.com üzerinden Backlink almak isterseniz, Google Plus bu konuda süper bir kaynaktır.

Eğer iş yeriniz, Bir lokanta işletme ve ziyaret ve Müşteri kitlesini artırmak isterseniz, Yelp ve firma rehberlerine sitenizi doğrulatın.

Google Haritalarda yer almak için adresini mutlaka girin.

kendi sektörünüzden backlink ve site bulmak için pinterest gibi sosyal medya araçlarını kullabilirsiniz.

Sektörünüz ile ilgili yazılar hazırlayıp, site içinde blog kısmında düzenli olarak mutlaka paylaşın.

Backlink ihtiyaçlarınız için paravan bloglar oluşturun.

diigo.com
blogspot.com
wordpress.com
wix.com

gibi kaynaklar tamamen ücretsiz backlink alabileceğiniz kaynaklardır.

SEO çalışmalarında takıldığınız yada sormak istediğiniz kısımları Mail atarak bize iletebilirsiniz. Unutmayın, SEO çalışmaları süreklilik ister, İlk sayfaya gelseniz dahi, çalışmalara ara vermeyin,

Sosyal Medya çalışmalarının SEO ya etkisi isimli bir yazımız yolda, mutlaka inceleyin ve web siteniz için uygulayın.

SEO çalışmalarında dikkat edilmesi gereken bir Kural ise Alıntı yada Kopya içerik yayınlayan sitelerden Link yada çalışma alınmamalıdır, Ziyaret oranlarında ” Bu site zararlı içerik barındırıyor ” gibi bir uyarı Sandbox için yeni bir başlangıçtır. SEO araçları – SEO programları ile yapılan çalışmalar kısa vadede başarı getirse de size uzun vadede bir kazanç sağlamaz. Aynı şey Hacklink yöntemi ile yapılan SEO çalışmaları içinde geçerlidir, 1. Hafta ilk sayfada olabilirsiniz, fakat 2.hafta aynı konumda olacağınıza kimse garanti vermez. SEO Nedir ile ilgili başlıklı konuda bir çok SEO kriterlerine de yer almaktadır. bir SEO cu tarafından kandırıldığınızı düşünüyorsanız bunu bize iletebilirsiniz. Bir çok konuda Kurumsal firmalar için ücretsiz Backlink analizi Sektör analizi gibi çalışmalar yapıyoruz.

ssl banka paypal turkcell vodafone avea visa

NEDEN ELİT SEO?

Kurumsal SEO Hizmetleri ( Arama Motoru Optimizasyonu ) Elit SEO Çalışmalarında % 100 ilk sayfa Garantisi verir.
SEO çalışmalarında Hiçbir Müşterimizden Şifre Bilgilerini Almıyoruz, Hacklink yöntemleri ile SEO çalışması yapmıyoruz.
Bütün çalışmalarımız SEO Hizmet Sözleşmesi ile Garanti altındadır.


ELİT SEO SERTİFİKALAR

seo sertifikaları

ELİT SEO - OFİS


857 Sokak, Salihağa iş Hanı No 3 Kat : 4 Daire 422

İzmir / KONAK

Email: info@elitseo.com.tr

TEL: 0 232 332 03 80