0 232 332 03 80

SEO PAKETLERİMİZİ İNCELEYİNİZ.

araicon TEKLİF AL

0 232 332 03 80

SharePoint Development Models Framework


SharePoint Development Models Framework

Bu yazıda, SharePoint geliştirmenin geçmişi üzerinden, popüler yaklaşımlar / geliştirme modelleri, ardından SharePoint geliştiricileri, yararları ve eksileri ve trend alan SharePoint Çerçevesinin (SPFx) özellikleri hakkında kısa bir bilgi vereceğiz.

Microsoft SharePoint 2001’de ilk ürün olarak tanıtıldı. Başından beri pek çok geliştirici, Web bölümleri ve Özellik XML ve diğer pek çok çözüm gibi özelliklerini özel geliştirme yoluyla genişleterek, SharePoint’in geleceğini şekillendirmedeki yerini aldı. Başlıca gelişme, C # özelliklerini yazma, bunları dll dosyalarına derleme ve SharePoint’i benimseyen birçok işletme tarafından iş gereksinimlerini yerine getirmek için bunları SharePoint Sunucularına dağıtmaktı. Bu geliştirme modeli, SharePoint’in ilk kurumsal düzeyde geliştirilmesi ile uygun şekilde çalıştı.

Buradaki şema, yukarıda açıklandığı gibi Tam Güven Dağıtım Modeli için genel bir İstek akışı veya iletişim diyagramını göstermektedir..

 

Microsoft, SharePoint 2013, SharePoint Online ve Office 365 ile, sitelerin ve hizmetlerin verilerini çoğunlukla kiracı olarak adlandırılan çok sayıda abone müşterileri arasında yönetme ve dağıtma konusundaki genel kavramı olan çok kiracı işlevselliği sundu. Bu işlevsellik, bir hizmetin birden fazla örneği aracılığıyla yönetilen çoklu istemci veya her kiracı için ayrı bir donanım aracılığıyla yönetmek için bir SharePoint grubu kullanmasına izin verdi.

Çok kiracı mimaride, özelleştirilmiş çözümlerin Tam Güvenilir Dağıtımlarını gerektirdiği için, SharePoint geliştirme için geleneksel model uygulanamadı. Diğer bir önemli dezavantaj ise geleneksel geliştirme çerçevelerinin genişletilememesiydi. Microsoft bu sorunu çözmek için iki yaygın alternatifi piyasaya sürdü.

İstemci tarafı JavaScript Enjeksiyon yoluyla SharePoint genişletme işlemi.
Bu model, bir geliştiricinin, sayfa oluşturma ile birlikte yürütmek üzere SharePoint sayfalarında, genellikle Yayınlama Sayfaları’nda komut dosyası düzenleyici web parçalarına JavaScript eklemesine izin verir. Bu yöntem, yürütülmekte olan JavaScript sayfa DOM ile bağlamında olduğu için oldukça basit ve güçlüdür. Bu, komut dosyasının, Breadcrumb, SharePoint bağlamsal şeridi, Gezinme ve sayfadaki diğer web parçaları gibi tüm denetimler ve sayfa nesneleri ile iletişim kurmasını sağlar. Bu yaklaşımın eksiklikleri manuel konfigürasyon gereksinimini içermektedir. Bununla birlikte, sitelerim, takım sitelerim gibi çoğu self-servis site koleksiyonunda “NoScript” olarak bilinen bir özellik var, teknik olarak SharePoint’te sayfa özelleştirme izninin kaldırılmasına atıfta bulunuyor. “NoScript” özelliği etkinleştirilmişse, bu tür sitelerde Kod Editörüne izin verilmez. Bu özellik, “Komut Dizileri İçin Güvenli” olmayan komut dosyalarını engelliyor. Geliştirici için, komut dosyası düzenleyicisi web bölümünün bu sitelerde yürütülmesi engelleneceği anlamına gelir.

Yorumunu Yaz

ssl banka paypal turkcell vodafone avea visa

NEDEN ELİT SEO?

Kurumsal SEO Hizmetleri ( Arama Motoru Optimizasyonu ) Elit SEO Çalışmalarında % 100 ilk sayfa Garantisi verir.
SEO çalışmalarında Hiçbir Müşterimizden Şifre Bilgilerini Almıyoruz, Hacklink yöntemleri ile SEO çalışması yapmıyoruz.
Bütün çalışmalarımız SEO Hizmet Sözleşmesi ile Garanti altındadır.


ELİT SEO SERTİFİKALAR

seo sertifikaları

ELİT SEO - OFİS


857 Sokak, Salihağa iş Hanı No 3 Kat : 4 Daire 422

İzmir / KONAK

Email: info@elitseo.com

TEL: 0 232 332 03 80